-

slepamanka

Polonia kontra strategos - widziane z USA

Wstępem do tej notki niech będzie fragmencik rozmowy z panem prof. Andrzejem Nowakiem, jaka odbyła się na antenie radia WNET w ostatniej dekadzie lutego. Pan profesor stwierdził, że nie wydaje mu się, by Polska miała zapłacić haracz idący już dzisiaj w setki miliardów dolarów przedsiębiorstwu Holocaust Industry, ponieważ Polska zaczyna się liczyć dla USA jako partner. W grę wchodzą dziesiątki miliardów dolarów, a może jeszcze większe sumy, więc ze względu na dobro swoich interesów USA nie mogą sobie pozwolić na zrażanie strony polskiej.

Muszę powiedzieć, że byłam mocno zdumiona wypowiedzią profesora. Otóż chciałabym przypomnieć jemu i zwolennikom jego tezy, że z Iranem amerykańskie firmy naftowe też chciały robić wielki biznes, gdyż to właśnie Iran dysponuje największymi rezerwami ropy naftowej i gazu ziemnego o niskich kosztach wydobycia. W grę wchodziły biliony dolarów i Iran oraz zasobne w potężne fundusze amerykańskie kompanie naftowe dysponujące swoim lobby w Kongresie przegrały sromotnie w starciu z lobby proizraelskim, czego tragiczne skutki dla gospodarki amerykańskiej widzimy dzisiaj.Tak się dzieje od czasów prezydenta Ronalda Reagana i nie widać na razie żadnych widoków na zmianę.

Chciałabym też zwrócić uwagę Panu profesorowi i jego zwolennikom na jeden najważnieższy aspekt sprawy, zupełnie przez niego pominięty, który świadczy o jego nieznajomości realiów amerykańskiej polityki. Pisowskimi eliciarzami na czele ze strategosem nad strategosami nie warto sobie zawracać głowy, gdyż nie są warci przysłowiowego funta kłaków.

Zarówno członek Izby Reprezentantów jak i Senatu czują się odpowiedzialni tylko i wyłącznie przed swoimi wyborcami . Jedyną więc siłą, która może mieć na nich wpływ jest Polonia Amerykańska - i nikt więcej. Jeśli Pan profesor Nowak liczy na jakieś dialogi, od których to specjalistą jest consigliere prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski, chyba wychowanek profesora, nic to kompletnie nie da. Kongresmeni tylko się uśmiechną uprzejmie, wysłuchają próśb, nawet przyjaźnie poklepią po plecach i coś niezobowiązująco mogą obiecać, ale jeśli nie będzie poparcia i nacisku od ich wyborców, nie kiwną palcem, by spełnić prośby ministra prezydenckiego, który sobie roi, że może osobiście „wydialogować” coś na rzecz Polski. Zresztą wśród młodego narybku pisowskich luminarzy panuje niebezpieczne dla Polski przekonanie, że wszystko da się „wydialogować” w gabinetach.

Można tylko z politowaniem patrzeć na pisowskich dygnitarzy, przyjeżdżających do USA – najbardziej zdumiewający jest jednak fakt, że żaden z nich nie poprosił polonusów, by poparli swoją ojczyznę w starciu z lobby proizraelskim, najskuteczniejszym do tej pory w polityce zagranicznej USA. W poprzednich notkach poświęconych odszkodowaniom, których domaga się Holocaust Industry, zaznaczyłam wyraźnie, iż jest to wąska grupa osób, co do których nie ma pewności, czy wszyscy z nich są Żydami, reprezentującymi tylko i wyłącznie siebie, czy też całą społeczność żydowską w Ameryce. Grupie tej przyświeca tylko jeden cel: wyłudzenie nienależnych im, wziętych z sufitu, odszkodowań od europejskich krajów, spośród których jako pierwszą ofiarę upatrzyli sobie Polskę. Im nie chodzi o żadną historyczną prawdę – im chodzi tylko i wyłącznie o kasę.

Doskonałą definicję żydowskiej prawdy podał ksiądz prof. Waldemar Chrostowski mówiąc, że dla Żydów prawdą jest to, co jest dla nich dobre. Fakty historyczne nie mają więc dla nich żadnego znaczenia; narzucają odpowiadającą im „prawdę” historyczną, by osiągnąć swój cel. Dyskusja z gangami propagandystów żydowskich jest pozbawiona sensu, ponieważ jakakolwiek dyskusja z nimi tylko ich uwiarygadnia w oczach światowej opinii publicznej, tak jak się to dzieje obecnie w dyskusji z tzw. polskimi obozami śmierci. Gang Holcaust Industry postępuje metodycznie i konsekwentnie, narzucając swój punkt widzenia jako ich prawdę w którą świat musi uwierzyć.

Czy państwo polskie może się temu przeciwstawić? Oczywiście że tak, pod warunkiem że, że będzie miało jakikolwiek plan. W przypadku wojny domowej na Ukrainie, konsekwentnie wbrew polskiej racji stanu popiera i wspomaga do dzisiaj ukraińskich nacjonalistów absolutnie wrogich Polsce, strasząc Polaków, że jak Ukraina padnie, to następnego dnia ruska barbaria najedzie Polskę i zaczną się masowe wysyłki na Sybir – w sprawie żydowskich roszczeń nie widać natomiast nawet zarysu planu działania.

Strategos nad strategosami wprawdzie odgrażał się, że nie będziemy płacili podatku od niemieckich zbrodni, ale wiemy, że jest to tylko czcza gadanina, bezsilna wobec żądań gangu zawodowych wyłudzaczy, którzy mają do dyspozycji skuteczne narzędzia, takie jak n.p. lobby proizraelskie w Kongresie oraz w administracji prezydenckiej.

Jak wyżej wspomniałam kongresmani są tylko i wyłącznie odpowiedzialni przed swoimi wyborcami. Nie słyszałam do dzisiaj, by ktokolwiek z obecnej ekipy rządowej podjął jakiekolwiek rozmowy w sprawie żydowskich żądań z Polonią Amerykańską. Kiedy Waldemar Biniecki, jeden z działaczy Polonii, przyszedł do polskiego konsulatu, został spuszczony po brzytwie, jakby chciał przeszkadzać w ustaleniach pomiędzy stroną rządową a gangiem Holocaust Industry.

Senat USA zaakceptował jednogłośnie żądania strony żydowskiej wobec Polski, współpraca pomiędzy lobby proizraelskim, rządem Izraela i gangiem Holocaust Industry jest bowiem wzorcowa. Wydawało się, że jak PiS doszedł do władzy, to zacznie się budowa lobby polskiego w Ameryce z silnym poparciem rządu, szumnie nazwanego rządem IV RP. W momencie brutalnego zderzenia z Izraelem PiS udowodnił jednak ponad wszelką wątpliwość, że Polska pod jego rządami to dalej państwo teoretyczne. Uzgadnianie treści ustaw z obcym państwem, wyjazdy delegacji rządowej do Tel Avivu są niestety dowodem niemocy obecnego rządu w starciu z cwanym gangiem wyłudzaczy.

Chciałabym przypomnieć, że Polonia Amerykańska nie ma żadnego obowiązku pomagać rządzącym w kraju, skoro jak widać takiej pomocy nie chcą i bronią się rękami i nogami przed jakąkolwiek formą współpracy zmierzającej do powstrzymania Izby Reprezentantów od głosowania w sprawie roszczeń gangu Holocaust Industry na jego korzyść. Strategos nad strategosami, jakiego świat nigdy do tej pory nie widział, za ważniejsze uznaje pomagać przede wszystkim ukraińskim banderowcom, więc według niego warto dać gangowi Holocaust Industry 300 miliardów USD, byle tylko nie przeszkadzał w jego rozgrywce z Putinem, który tylko czyha, by najechać Polskę i powstrzymuje go jedynie geniusz naszego strategosa.

Tymczasem Polonusi mają w głębokim poważaniu plany naszego strategosa i jego cele, masowo wysyłają do swoich kongresmenów listy protestacyjne przeciwko zatwierdzaniu przez Kongres ustawy obligującej każdy rząd USA do ponaglania i używania wszelkich wpływów, by rządy poszczególnych krajów wypłacały gangowi Holocaust Industry żądane przez nich kwoty.

Strategos nad strategosami nie może lub nie chce pojąć, że teraz jest właśnie decydujący moment dla przyszłości pokoleń Polaków. Obecna administracja amerykańska jest przychylna Polsce i nawet jeżeli zostanie uchwalona ustawa w Izbie Reprezentantów oraz Trump ją podpisze nie znaczy to, że obecna ekipa będzie to uważała za cel numer jeden swojej polityki zagranicznej.

Ale nie wiadomo co będzie za parę lat. Może dojść do władzy ekipa, która może użyć wszelkich środków, by wymusić na aktualnym polskim rządzie spełnienie żądań gangu Holocaust Industry. A wtedy gang może zażądać kwot dużo wyższych i nikogo w Kongresie nie będzie interesowało, czy to jest zasadne, czy to jest rozbój w biały dzień. Zaś potężne lobby proizraelskie będzie naciskało każdą prezydencką administrację.

Ciekawa jestem, co wtedy będzie mówił do Polaków naczelnik? Że nie będziemy płacili podatku od niemieckich zbrodni? A może on myśli podobnie jak profesor Nowak, że Polskę łączy z USA zbyt wiele wielomiliardowych interesów i dlatego Kongres nie będzie ryzykował utraty Polski?

Jak napisałam powyżej, tylko Pononusi dysponujący głosami wyborczymi są w stanie zmienić decyzję Kongresu, a nie jacyś niedoświadczeni młokosi na czele z prezydentem Andrzejem Dudą, skupieni wokół portalu wpolityce.pl, będącego tubą pisowskiej propagandy w internecie.

O jakimkolwiek buncie wśród pisowskiego eliciarstwa w sejmie i w senacie nie ma co marzyć, ponieważ jeden nazbyt wyrywny poseł za powiedzenie cząsteczki prawdy o postępowaniu Żydów podczas drugiej wojny światowej został przez samego strategosa wywalony na zbity pysk, oskarżony przy tym o największą myślobrodnię - antysemityzm. Więc teraz każdy poseł i senator od patriotów inaczej będzie musiał w wielkim strachu wagować słowa, by strategos nad strategosami nie dopatrzył się najgorszej myślozbrodni w stosunku do narodu wybranego.

Polonia Amerykańska widzi całą żałosną prawdę o naszym genialnym strategu, dla którego żądania gangu Holoaust Industry są niczym w porównaniu z żądaniami pomocy ze strony banderowskiej Ukrainy, którym wychodzi naprzeciw.

 tagi: polonia pis strategos 

slepamanka
8 marca 2018 13:13
33     1775    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
JSC @slepamanka
8 marca 2018 13:39

(...)Jeśli Pan profesor Nowak liczy na jakieś dialogi, od których to specjalistą jest consigliere prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski, chyba wychowanek profesora, nic to kompletnie nie da. (...)

Duda ma w Ameryce bana, wi

ęc i Nowak nie ma czego tam szukać.

(...)Można tylko z politowaniem patrzeć na pisowskich dygnitarzy, przyjeżdżających do USA – najbardziej zdumiewający jest jednak fakt, że żaden z nich nie poprosił polonusów, by poparli swoją ojczyznę w starciu z lobby proizraelskim, najskuteczniejszym do tej pory w polityce zagranicznej USA.(...)
Oni są potrzebni do wyborów...

(...)Oczywiście że tak, pod warunkiem że, że będzie miało jakikolwiek plan.(...)
Tylko kim go realizować jeśli głowa państwa jest persona non grata to lobbysta z tego kraju tym bardziej.

(...)Jak napisałam powyżej, tylko Pononusi dysponujący głosami wyborczymi są w stanie zmienić decyzję Kongresu, a nie jacyś niedoświadczeni młokosi na czele z prezydentem Andrzejem Dudą, skupieni wokół portalu wpolityce.pl, będącego tubą pisowskiej propagandy w internecie.(...)
Jeśli tak to dlaczego nadal są upakarzani wizami?

zaloguj się by móc komentować

JSC @slepamanka
8 marca 2018 13:40

(...)Jeśli Pan profesor Nowak liczy na jakieś dialogi, od których to specjalistą jest consigliere prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski, chyba wychowanek profesora, nic to kompletnie nie da. (...)

Duda ma w Ameryce bana, więc i Nowak nie ma czego tam szukać.

(...)Można tylko z politowaniem patrzeć na pisowskich dygnitarzy, przyjeżdżających do USA – najbardziej zdumiewający jest jednak fakt, że żaden z nich nie poprosił polonusów, by poparli swoją ojczyznę w starciu z lobby proizraelskim, najskuteczniejszym do tej pory w polityce zagranicznej USA.(...)
Oni są potrzebni do wyborów...

(...)Oczywiście że tak, pod warunkiem że, że będzie miało jakikolwiek plan.(...)
Tylko kim go realizować jeśli głowa państwa jest persona non grata to lobbysta z tego kraju tym bardziej.

(...)Jak napisałam powyżej, tylko Pononusi dysponujący głosami wyborczymi są w stanie zmienić decyzję Kongresu, a nie jacyś niedoświadczeni młokosi na czele z prezydentem Andrzejem Dudą, skupieni wokół portalu wpolityce.pl, będącego tubą pisowskiej propagandy w internecie.(...)
Jeśli tak to dlaczego nadal są upakarzani wizami?

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @slepamanka
8 marca 2018 14:31

 

300 miliardów USD ...

Czy jest to liczba, którą lansują media amerykańskie? 

Dziękuję za ewentualny namiar w sieci [prasa amerykańska itp].

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @slepamanka
8 marca 2018 15:44

od momentu gdy p. K. Szczerski został wyznaczony na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, prysły resztki moich złudzęń co do jakosciowej zmiany w rządzeniu zwanej, chyba  ironicznie, "Dobrą zmianą".

Nieoparcie kojarzy  mi się  z nazwą jednego z  sowieckich kołchozów brzmiącą "Lepsze jutro".

A po wygranych wyborach kolejna ekipa polityczna nazwie swoje rządy:  "Jeszcze lepsza zmiana"
(Jeszcze lepsze pojutrze).

W socjaliźmie nadzieja umiera jako pierwsza.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @slepamanka
8 marca 2018 16:34

  Ma Pani wlasciwa perspektywe w ocenie dynamiki sil w czworoboku Polska - Zydzi - USA - Polonia.

Wiedza Pani o tych relacjach przekracza znacznie poziom przecietnego Polonusa.

Mieszka Pani w Chicago.

Dlaczego nie zaangazowala sie Pani w interwencje Polonii w Kongresie USA,  poniedzialek 12 marca?

Jest spora grupa ludzi z Chicago ktora bierze w tym udzial i wyjezdza do DC.

Biniecki zreszta tez sie nie wlaczyl, o ile wiem ludzie z Pensylwanii probowali sie z nim kontaktowac.  Wypuscil wideo o budowie lobby a kiedy konkretne kroki sa czynione dokladnie w tym kierunku udaje ze nie widzi.

Interwencja w Kongresie jest absolutnie precedensowa w historii Polonii i jak nic co do tej pory sie dzialo na tym terenie otwiera rzeczywiste

mozliwosci budowy struktury lobbyingowej.

Jestem zaangazowany, prosze o kontakt, wczesniej juz pisalem do Pani.

Potrzebne jest dzialanie a czasu bardzo malo.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maria235 @slepamanka
8 marca 2018 19:00

Jaka interwencja 12 marca?

Prosze oszczegoly. Byc moze sie dolacze.

zaloguj się by móc komentować

Maria235 @Slepowron 8 marca 2018 16:34
8 marca 2018 19:03

Pytanie jest oczywiscie do Slepowrona:

Jaka interwencja 12 marca?

Prosze oszczegoly. Byc moze sie dolacze.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @slepamanka
8 marca 2018 19:27

   Info na stopacthr1226.org

Prosze zglosic sie jak najszybciej jesli chce Pani jechac do Waszyngtonu

Moze Pani mi podac kontakt prywatnie

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @Maria235 8 marca 2018 19:03
8 marca 2018 19:29

Info na stopacthr1226.org

Prosze zglosic sie jak najszybciej jesli chce Pani jechac do Waszyngtonu

Moze Pani mi podac kontakt prywatnie

 

To bylo oczywiscie to Pani, choc slepamanka moze sie tez zainteresuje ....

zaloguj się by móc komentować

Maria235 @Slepowron 8 marca 2018 19:29
8 marca 2018 21:21

Dziekuje za informacje.

Obejrzalam dokladnie strone stopacthr1226.org, bardzo interesujaca akcja, innowacyjna w sensie ze wychodzi po za srodowiska polonijne.

 Czy oprocz  KPA South California wlaczyly sie do tego jakies inne organizacje polonijne, czy jest jakis szerszy odzew i zaangazowanie "dzialaczy"? 

 To jest jakas szansa na wspolne dzialanie na rzecz Polski i zaktywizowanie tych wszystkich organizacjii, bo jak wiemy  sprzedawanie pierogow i przebieranie sie w krakowskie stroje jest na dzien dzisiejszy   glowna domena ich dzialalnosci. 

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @slepamanka
8 marca 2018 22:10

  Beda przedstawiciele z wielu stanow - California, New York, Mass, Penn, Illinois, Fla, S.Carolina, Ohio, New Jersey, chyba Michigan i Wisconsin.

Moze wiecej.  To jest pierwsza tego rodzaju interwencja w Kongresie gdzie pojawia sie liczni reprezentanci Polonii z calego kraju a nie tylko prezes KPA czy jego przedstawiciele.  

Stad wlasnie wynika znaczenie tej akcji potencjalnie siegajacej daleko poza sama 1226.

Zachecam do wziecia udzialu i kontakt.  Czasu zostalo bardzo niewiele.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @slepamanka
9 marca 2018 01:17

"Zarówno członek Izby Reprezentantów jak i Senatu czują się odpowiedzialni tylko i wyłącznie przed swoimi wyborcami . Jedyną więc siłą, która może mieć na nich wpływ jest Polonia Amerykańska - i nikt więcej."

Polonia Amerykanska to ma wplyw na temperature grila na ktorym piecze w weekend kielbaski i befsztyki. Troche nadetych lekarzy i adwokatow z Chicago czy Nowego Jorku kibicujacych Golocie na ringu (polski Rocky Balboa!), takie towarzystwo wzajemnej adoracji, dalej prawicowi dzialacze z polskie radio dat kom w Chicago i cala masa facetow z rusztowania i z dachow oraz sprzatajace kobiciny na "plejsach".

Jestem w USA od 28 lat wiec poznalem Polonie dosc gruntownie i znam jej mozliwosci.

Smutne ale prawdziwe.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Szczodrocha33 9 marca 2018 01:17
9 marca 2018 01:23

(...)Jestem w USA od 28 lat wiec poznalem Polonie dosc gruntownie i znam jej mozliwosci.

Smutne ale prawdziwe.(...)

No właśnie... towarzystwo nawet z wizami sobie poradzić.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 8 marca 2018 15:44
9 marca 2018 01:29

Szczerski nie Szczerski, to nie ma znaczenia moim zdaniem. A Marcin Kedryna, zaufany prezydenta Dudy to pies?

Oni wszyscy tacy sami. Chlopcy przepasani bialo-czerwonymi szarfami.

Poczekaj na rozpoczecie obchodow 100-lecia odzyskania niepodleglosci. To bedzie dopiero zabawa. Groteska w postaci czystej.

Mam nadzieje ze chociaz w przyblizeniu podadza jak juz skoncza obchodzic (nie wiem ile to potrwa, miesiac, trzy, szesc?), ile ta cala impreza kosztowala podatnikow.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Szczodrocha33 9 marca 2018 01:29
9 marca 2018 01:41

(...)Mam nadzieje ze chociaz w przyblizeniu podadza jak juz skoncza obchodzic (nie wiem ile to potrwa, miesiac, trzy, szesc?), ile ta cala impreza kosztowala podatnikow.(...)

Z referendum Dudy czy bez? A może wogóle odwołają?

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @Szczodrocha33 9 marca 2018 01:17
9 marca 2018 01:55

Szanowny Panie,

 Jestem tu nawet dluzej niz Pan i Polonie znam doskonale.

W tak duzym osrodku jak Chicago jest ona mikrokosmosem spoleczenstwa polskiego.

Czego rownolegla analogia jest Panska opinia?

To rejony Czerskiej bez watpienia.

Nie kontraktorzy i sprzataczki sa przyczyna slabosci politycznej Polonii.

Glowna jej przyczyna sa dokladnie ludzie o postawach Pana.

Elektorat organizuja elity i od tego nie ma wyjatku.

Mamy obecnie znaczny odsetek ludzi wyksztalconych, mamy ludzi talentach przywodczych.

Mozna by napisac saznisty artykul na temat dlaczego nic nie robia.

Pewna ich czesc, choc tez stostunkowo nieliczna, swe deficyty emocjonalne kompensuje narzekaniem

na Polonie.  Zawsze ich bylo tu pelno, nudne to jak flaki.

Polecam refleksje nad jednym ladnym amerykanskim (moze wzielo sie z innego kraju ale wielokrotnie

je tu slyszalem).  Zamiast narzekac na ciemnosci zapal choc mala swieczke.

Niech sie Pan przylaczy do akcji stopacthr1226.org.   Sa wsrod nas ludzie ktorzy zapalaja swiatelka.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Slepowron 9 marca 2018 01:55
9 marca 2018 06:31

"... Elektorat organizuja elity i od tego nie ma wyjatku.

Mamy obecnie znaczny odsetek ludzi wyksztalconych, mamy ludzi talentach przywodczych.

Mozna by napisac saznisty artykul na temat dlaczego nic nie robia.."

 

Elity polskie zostaly unicestwione (wymordowane, wygnane) przez Niemcow, bolszewikow, a takze polskich komunistow po wojnie w PRL.

Moze rzeczywiscie pan to lepiej ogarnia niz ja, ale na podstawie moich doswiadczen i obserwacji tu na emigracji w Ameryce uwazam ze Polacy nie sa tu w stanie nic zorganizowac powaznego. Zeby wejsc w polityke i cos w niej znaczyc trzeba miec organizacje i to takie ktore maja pieniadze.

Zreszta Niemcy to dobrze pojmuja. Czytalem nie tak dawno o tym jakie pieniadze oni laduja w promocje swojego kraju, np w kwestii turystyki, wielka kasa. I zajmuja sie tym sprawnie niemieckie konsulaty w USA i inne placowki.

A w Polsce co robia? Wysylaja ministra Krzysztofa Szczerskiego, jakiegos bubka z dr przed nazwiskiem. Kim on jest, co znaczy? Jaki budzet, jaka organizacja za nim stoi? Za nim stoi prezydent Duda co to ma energie i jego kolega Kedryna. Szkoda gadac.

Uwaza pan mnie za malkontenta. Ja wole po prostu mowic jak jest niz okadzac sie jakimis zludzeniami.

Chce pan, niech pan pali swieczki. Moze one rozjasnia te ciemnosci i nowe elity sie wylonia.

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

JSC @Szczodrocha33 9 marca 2018 06:31
9 marca 2018 12:30

(...)Elity polskie zostaly unicestwione (wymordowane, wygnane) przez Niemcow, bolszewikow, a takze polskich komunistow po wojnie w PRL.(...)
Są też takie co wróciły np. Anna Anders.
Może to nieszczęśliwy przykład, bo to spadochroniarka wyborcza, która oprócz wykorzystywania nazwisko ojca w nielegalnych działaniach wyborczych potrafi tylko jęczeć jaką tragiczną, tragiczną mamy sytuację międzynarodową... A czego to ona nie obiecywała... Repatriację np.

Podobnie jęczy polonia, którzy powinna robić za ochotniczą służbę wywiadowczą , głównie białą (prawdziwe szpiegostwo zostawmy tylko sytuacjom wyjątkowym)... A teraz mogą tylko jęczeć, bo Polska jest na cenzurowanym.

 

(...)A w Polsce co robia? Wysylaja ministra Krzysztofa Szczerskiego, jakiegos bubka z dr przed nazwiskiem. Kim on jest, co znaczy? Jaki budzet, jaka organizacja za nim stoi? Za nim stoi prezydent Duda co to ma energie i jego kolega Kedryna. Szkoda gadac.(...)
My mamy ten problem, że dla nas lobbyści mają twarz Marka D., a dobra zmiana jedzie na tzw. Celi+, więc przywracanie dobrego imienia temu zawodowi z ich strony jest niewyobrażalne.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @JSC 8 marca 2018 13:39
9 marca 2018 15:21

Nasz problem stosunków "przyjacielskich" z USA leży głównie w lustracji totalnej.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @saturn-9 8 marca 2018 14:31
9 marca 2018 15:23

Prasa amerykaśka zajmuje się dalej szukanie haków na Trumpa, zaś 300 miliardów to sobie zażyczyła jedna z nowojorskich organizacji żydowskich.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @stanislaw-orda 8 marca 2018 15:44
9 marca 2018 15:27

Krzysztof Szczerski realizuje u Dudy głównie banderowską rację stanu. Jest to wynikiem tego, że nie przeprowadzono totalnej lustracji. Ponadto Szczerski skończył taką szkółkę liderów w USA, taką jaką też ukończyła pani Szydło.

zaloguj się by móc komentować

JSC @slepamanka 9 marca 2018 15:21
9 marca 2018 15:29

Lustracja totalna? Przecież jeszcze wiele teczek czeka na odpalenie... z aneksem WSI i z kolejnymi "Tajemnicami Macierewicza" na czele.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Slepowron 8 marca 2018 16:34
9 marca 2018 15:30

Bardzo niestety żałuję, że nie będę mogła być w Waszyngtonie 12 marca, ale tu w Chicago udało mi się namówić do wysłania petycji do Kongresu kilkadziesiąt osób o różnym poziomie wykształcenia. 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Szczodrocha33 9 marca 2018 01:17
9 marca 2018 15:38

Polonia to n ie tylko sprzątaczki, rooferzy i budowlańcy. To również bardzo dużo osób z wyższym wykształceniem zdobytym w USA. Widzę że Pan nie wychodzi poza towarzystwo, które Pan przytacza. Średni personel obsługujący wielki biznes to właśnie polonui polskiego pochodzenia. Trzeba tylko do nich dotrzeć. Ponieważ nasz rząd i placóki konsularne nic nie robią by zainteresować tę grupę, więc trudno by drugie lub trzecie pokolenia miało się interesować sprawami ojczyzny ich przodków. 

zaloguj się by móc komentować

JSC @slepamanka 9 marca 2018 15:23
9 marca 2018 15:38

Ktoś tej prasie wyrażnie pomaga, bo nie miesiąca, w którym ktoś nie poleciał albo nie padł jakiś akt oskarżenia... A zaczęło się to na dobre zaraz po zbombardowaniu lotniska Szajrat. A  do tego ostatnio doszła panienka z zdjęcia, czyli trumpowski odpowiednik wraku tupolewa.

zaloguj się by móc komentować

JSC @JSC 9 marca 2018 15:29
9 marca 2018 15:55

Właśnie taką jedną odpalono i spod dwanu wypadł Czabański... czyżby początek zadymy o TeleVizję Narodową:
http://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/krzysztof-czabanski-to-resortowe-dziecko-mamy-dokumenty_1043696.html

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @slepamanka 9 marca 2018 15:38
9 marca 2018 22:24

Zdaje sobie sprawe ze Polonia to nie tylko sprzataczki, rooferzy i budowlancy. To rowniez troche lekarzy, adwokatow i "dzialaczy prawicowych" z polskiego radia w Chicago. Tak ja to widze. Ja juz dawno wyszedlem poza towarzystwo ktore przytaczam i wole samotnosc niz towarzystwo Polonii, poniewaz wiem ze przebywajac w polskim srodowisku na emigracji mozna sie tylko wrzodow nabawic albo alkoholizmu.

Napisala Pani ze sredni personel obslugujacy wielki biznes to wlasnie polonusi polskiego pochodzenia i ze polskie placowki konsularne i nasz rzad nic nie robia by zainteresowac te grupe.

A wie pani dlaczego? Otoz moim zdaniem dlatego tak sie dzieje ze Polacy obecnie po tych wszyskich przejsciach XX wieku (zarowno ci w Polsce jak i na emigracji-bo to pochodna ludzi mieszkajacych w Polsce), zamienili sie w "mase etniczna", administrowana przez kolejne ekipy cwaniakow, obsadzajacych stanowiska w rzadzie i administracji swoimi i znajomymi. O nic wiecej im nie chodzi.

To sa naczynia polaczone. Rzad ma to w dupie za przeproszeniem, a Polonia czyli rozproszeni rodacy kombinuja jak sie dorobic albo wrecz utrzymac przy zyciu i tworza "organizacje sieciowe", sprowadzajace sie do tego ze lacza sie w paru i ida do baru albo zakladaja agencje ktora oferuje prace na plejsach albo wysylke paczek do Polski.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @JSC 9 marca 2018 12:30
9 marca 2018 22:34

Podpieraja sie Anna Anders ktora z kolei podpiera sie nazwiskiem ojca, bardzo zreszta przyzwoitego czlowieka. Senator, czlonek rzadzacej partii. I tak przy okazji, obywatelka brytyjska, amerykanska i polska.

Prosze mi pokazac urodzonego (czy urodzona) w Polsce senatora amerykanskiego, posiadajacego podwojne polsko-amerykanskie obywatelstwo i zajmujacego znaczace stanowisko w polityce w USA.

To pokazuje czym jest obecna Polska. Piaskownica.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Szczodrocha33 9 marca 2018 22:34
9 marca 2018 23:10

(...)I tak przy okazji, obywatelka brytyjska, amerykanska i polska.(...)

Z tym obywatelstwem brytyjskim to niekoniecznie... 10 lat po ciągłego przebywaniu po za terytorium WB ulega ono utracie.

(...)Prosze mi pokazac urodzonego (czy urodzona) w Polsce senatora amerykanskiego, posiadajacego podwojne polsko-amerykanskie obywatelstwo i zajmujacego znaczace stanowisko w polityce w USA.(...)
Tych co pochodzą bezpośrednio nie znajdę... ale z urodzonych z polskiej krwi to podam Tima Pawlentego gubernatora Minesoty.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 9 marca 2018 01:17
10 marca 2018 00:21

Oooo...

... to prawie identycznie jak "Polonia  francuska"  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 9 marca 2018 06:31
10 marca 2018 00:32

No widzisz na co Ci przyszlo  !!!

Zebys chodzil i swieczki palil... albo mejle rozsylal... bo "elity" albo  srakiewiczowe kluby gapol'owe nie wyrabiaja  !!! 

I ta banda  CHCIEJCOW  to jeszcze  rzekomo ta "elita Polonii"... gdybym nie widziala to moze bym i uwierzyla  !!!  

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 9 marca 2018 22:34
10 marca 2018 00:44

Byl taki jeden... Zbig big...

... ale juz dziada nie ma... doraTca u Carter'a... cale tabuny komuchow do niego jezdzilo, a dzisiejsza banda pewnie do synusia Iana pielgrzymuje... zostaly tylko dzieci i wnuki  skupione w zerowisku Soros'a... chcace krecic biznes na Polakach... podobnie jak ta beznadziejna dziunia Anders-Costa  !!!

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @slepamanka
10 marca 2018 13:45

Zbig był Żydem i należał do grupy neokonów. Carter chciał się dogadać z Iranem w sprawie  zakładników amerykańskich, jednak Zbig go przekonał do akcji militarnej, mającej odbić zakładników.

Ale wywiad irański dowiedział się o tej akcji i przygotował inteligentną zasadzkę i jak wwiemy cała akcja skończyła się piękną widowiskową katastrofą, która dobiła Cartera.

Od czasów prezydenta Reagana neokoni rządzą Ameryką do dzisiaj z najgorszymi skutkami dla Ameryki i świata.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować