-

slepamanka

Programy 500+ jako zasłona dymna-widziane z USA

Ci, którzy mieli jakąkolwiek nadzieję na reformy systemowe prowadzone pod przewodem dwóch strategosów na strategosami, jakimi na chwilę obecną dysponuje PiS mogą w zasadzie zapomnieć o tym co obaj strategosi naobiecywali.

Przypominam: Antek Straszne Oczy, jak bawił w Chicago obiecywał solennie, że jak tylko PiS dojdzie do władzy, to aneks do raportu o WSI zostanie natychmiast opublikowany. Na tym Antkowym przykładzie widać, że kto słucha Antka na poważnie, sam sobie szkodzi, identycznie jak Kukuńka, mędrca Europy.

Pisałam wielokrotnie, że opublikowanie Aneksu oraz równolegle przeprowadzona totalna lustracja, przecięłaby ostatecznie pępowinę łączącą nas z PRL, z jej najgorszą odmianą czyli WSI. Dopiero od tego momentu możnaby zacząć przeprowadzać prawdziwe reformy systemowe, dzięki którym bylibyśmy postrzegani nie jako państwo teoretyczne, tylko już jako podmiot.

Niecały miesiąc temu, Antoni Macierewicz użył sprawy aneksu, jako karty przetargowej w rozgrywce z prezydentem Andrzejem Dudą, by zwrócił legendarny już Aneks z czeluści belwederskich do MON, celem uzupełnienia i uaktualnienia niektórych informacji w nim zawartych.

Działo się to akurat w chwili, kiedy to strategos nad strategosami musiał zastopować reformy sądownictwa na rozkaz magdalenkowych mocodawców, wyręczając się sprytnie jak mały cwaniaczek prezydentem Dudą i w ten właśnie sposób całe odium złości pisowskiego elektoratu spadło na Bogu ducha winnego prezydenta Dudę.

Nie jestem pewna, czy elektorat pisowski jest na tyle rozgarnięty, że wierzy iż prawdziwe systemowe refoermy to 500+ itp, ale chyba wierzy w geniusz strategosa nad strategosami, który tylko rozbłyska w starciu z takimi tuzami intelektu, jak Schetyna czy Petru, bo sądząc z komentarzy Kaczyńskiemu udał się sprytny zabieg zwalenia całej winy na obóz prezydencki w sprawie zastopowania reformy wymiaru sprawiedliwości.

Moim zdaniem zupełnie niezauważenie przeszła wiadomość o komunikacie w sprawie ujawnienia aneksu do raportu o WSI. Zarówno strategos jak i prezydent są zdania,że aneksu nie należy ujawniać Polakom. Był to najważniejszy komunikat od początku dobrej zmiany dla elektoratu pisowskiego. Otóż zapomnijcie o jakichkolwiek reformach systemowych, możecie co najwyżej dostać 500 złotych+ i to wszystko. My jesteśmy wierni umowom magdalenkowym, które to swoją obecnością sygnował nasz santo subito Lech Kaczyński i jesteśmy wierni jego testamentowi.

A wierność testamentowi oznacza przede wszystkim wierność wobec ustaleń magdalenkowych. Polakom zabroniona jest wiedza na temat prawdziwej roli Lecha Kaczyńskiego w obradach magdalenkowych. Powtarzam to wielokrotnie od paru ładnych lat: Dopóki nie będziemy wiedzieli o prawdziwej roli Lecha Kaczyńskiego w Magdalence, będziemy ciągle zaskakiwani takimi vvoltami, jak obecna prezydenta Dudy, wykonanej z rozkazu strategosa nad strategosami. W Chicago wielokrotnie pytałam dawnych działaczy Solidarności z Gdańska, czy Kaczyńscy byli im znani przed obradami okrągłeo stołu. Wyglądali na najbardziej zdziwionych swoimi odpowiedziami, że faktycznie nikt ich nie znał w poodziemiu Solidarności gdańskiej. Więc o ile to jest prawdą, jakim cudem Lech Kaczyński znalazł się w Magdalence i kogo tam reprezentował.

Wspominałam również, iż prawdziwa eksplozja karier politycznych braci Kaczyńskich zaczyna się od czasów po ustaleniach magdalenkowych. O ile w obradach okrągłego stołu uczestniczyli m. in. pożyteczni idioci nazwani nie wiadomo dlaczego autorytami moralnymi, tak w obradach magdalenkowych uczestniczyły osoby w pełni świadome przekrętu i oszustwa stulecia. I tym świadomym uczestnikiem był m.in. Lech Kaczyński, obecny santo subito PiS.

Jak się wyrazili obecni nasi przywódcy, czyli Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński, zakaz publikacji aneksu do raportu o WSI jest wiernym wypełnianiem woli Lecha Kaczyńskiego, zresztą sam prezydent Duda na samym początku swej prezydentury, powiedział bez ogródek że będzie realizował testament Lecha Kaczyńskiego.

Tylko Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że nie doszło do fundamentalnej dla Polski lustracji, ponieważ ją osobiście utrącił, jako członek magdalenkowej bandy. PO Tuska dlatego głosowała za lustracją, ponieważ wiedziała że Lech Kaczyński i tak ja utrąci. Jak wiemy Lech Kaczyński nie zawiódł swich magdalenkowych bossów, ponieważ zgodnie z ustaleniami magdalenkowymi miał pilnować ich interesów kosztem polskiej racji stanu.

Rezygnacja z publikacji aneksu do raportu o WSI, oznacza kapitulację wobec Madgalenki, zresztą dla osób bardziej rozgarniętych jest to polityka kontynuacji bycia państwem teoretycznym zarówno przez obóz zdrajców i zaprzańców jak i patriotów inaczej. Kasta nietykalnych sędziów była spokojna, gdyż kto jak kto, ale sam strategos nad strategosami ich nie zawiódł. Wychodzi na to, że sam strategos jest najlepszym gwarantem umów magdalenkowych.

Ciekawa jestem, ile jeszcze strategos musi wykręcić podobnych numerów w obronie interesów magdalenkowej sitwy, by pisowski elektorat przejrzał na oczy i odsunął eliciarstwo patriotycznie inaczej w polityczny niebyt.

Natomiast konflikt prezydenta Dudy z Antkiem Macierewiczem należy postrzegać jako sztuczny i wymyślony przez dwóch najważniejszych pisowskich strategosów. Proszę zauważyć, że sprawa aneksu, zainicjowana przez ministra obrony, wypynęła w tym samym czasie kiedy, kiedy na rozkaz strategosa prezydent Duda zawetował ustawy, mające zreformować polskie sądownictwo. O tej intryde obaj strategosi niekoniecznie musieli informować pałac prezydencki, bo niby dlaczego.

  1. tym teatrze marionetek wszyscy odgrywają wyznaczone im role. Dobry Antek pragnący zreformować wojsko i zły Duda, który jest otoczony dawnymi oficerami WSI i niosący fatalny w oczach pisowskiego elektoratu przeszłość Uni Wolności, partii ethosiarzy. Kto wie, czy otoczenie prezydenta Dudy połapało się w tej intrydze strategosa, jeśli tak to musi siedzieć cichutko, bo jak nie to bułeczka z masełkiem i dżemikiem, zamiast przysłowiowych ośmiorniczek.

Tak to więc z góry było wiadomo, że o żadnej reformie sądów mowy być nie może, ponieważ każda reforma systemowa, podważyłaby system pasożytnictwa eliciarstwa III RP, państwa zresztą teoretycznego, zaprojektowanego w Magdalence m.in. z udziałem Lecha Kaczyńskiego.

Zaś pisowski elektorat jest zbyt zapatrzony w strategosa, skutecznie odurzony pomysłami 500 +, by móc się połapać w prawdziwych intencjach pisowskich strategosów. Zreszta aparat propagandowy skutecznie ich duraczy antyrosyjską retoryką, oraz tym że za wszelką cene musimy pomagać banderowskieej Ukrainie. Natomiast Balcerowicz+, czyli Mateusz Morawiecki coraz bardziej zaciska pętlę podatkową na drobnych i średnich przedsiębiorcach, by tylko przychylić nieba beneficjentom 500+.tagi: aneks macierewicz duda kaczyński 

slepamanka
6 listopada 2017 15:28
16     1315    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @slepamanka
6 listopada 2017 19:46

Sorry, że zapytam, ale jakich wielkich aferzystów wsadziła do więzień, albo przynajmniej zaraziła nieustająco czkawką, opublikowana część raportu?

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @valser 6 listopada 2017 17:50
6 listopada 2017 20:51

Bardziej skutecznie ich dyscyplinuje obawa utraty apanaży, czyli przysłowiowe ośmiorniczki. Dlatego ludziee ci są dobierani przede wszystkimm według klucza posłuszeństwa. Dlatego też u nich nie żadnego problemu z robieniem laski darmowej każdemu, kto tylko ma takie życzenie.

Pozdrawiam 

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @betacool 6 listopada 2017 19:46
6 listopada 2017 20:54

Nikogo, ponieważ strategos jest najwiarygodniejszym gwarantem. Jemu dawne służby w pełni ufają.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @slepamanka
6 listopada 2017 20:54

Nie można oraz nie należy  wszczynać walki na wszystkich frontach jednocześnie, gdyż jest to  gwarancją szybkiej i  pewnej klęski.

Niech więc Mańka nie woła jeszcze "Hop!".

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @stanislaw-orda 6 listopada 2017 20:54
6 listopada 2017 21:08

Oni nie walczą o żadne reformy, tylko pozorują walkę. Przecież to widać wyraźnie na pierwszym froncie.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @stanislaw-orda 6 listopada 2017 20:54
6 listopada 2017 21:31

Nie będzie żadnych reform, bo od początku miało ich nie być. Gdy podczas kampanii prezydenckiej 2015 kandydat Duda został został podczas jednego z wieców zapytany wprost przez jakiegoś młodego człowieka o likwidację biurokracji, konkretnie o to czy PiS będzie zwalniał zbędnych urzędników-pasożytów, wtedy Duda odpowiedział mu wprost, że trzeba to rozważyć, ale jednocześnie zaraz dodał że on nie jest zwolennikiem rewolucyjnych rozwiązań. Wtedy zdałem sobie sprawę, iż to PiC na wodę - fotomontaż.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @slepamanka 6 listopada 2017 21:08
6 listopada 2017 21:43

Ale  czy mają jakąś sensowną alternatywę, skoro  siedzi im na plecach  cała KE  sterująca tutejszą partią zagranicy?

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @slepamanka
6 listopada 2017 22:03

Pani zapomniała dodać w swojej notce, że Pan Michalkiewicz ma kultowy tekst o wyborach i o tym, kto liczy głosy. I o tym, że w drugiej części tego zdania chodzi o to, że nieważne kto wygra wybory, ważne jest to, żeby wygrali nasi. Taka słodka alternatywa.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @slepamanka
6 listopada 2017 22:17

Wiele sie musi zmienic zeby wszystko bylo jak po dawnemu. Miejsce cynikow, szmat i jawnych zlodziei zajeli panowie ktorzy przepasali sie bialo-czerwona szarfa.

Tak, przez ostatnie 27 lat to sie wszystko, caly ten magiel obraca wokol Magdalenki i rycerzy okraglego stolu. I te same postacie. Korwin Mikke to jest blazen ale w tym moim zdaniem ma racje: nazwal juz dawno ten uklad "banda czworga" (PiS, PO, PSL i SLD). Drobne korekty w postaci nowych "graczy" jak Nowoczesna" czy Kukiz niczego nie zmieniaja.

I ta sama konstytucja - potworek zlepiona przez Kwasniewskiego z kolegami czyli przerobiona PRL ze specjalnie sklejonym systemem wladzy: ni prezydent jej nie ma, ni premier. Bo tak to bylo pomyslane ze maja sie wzajemnie trzymac za jaja, bez mozliwosci wykonania ruchu. I sprzeczac kto gdzie moze usiasc albo wziac samolot.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Zadziorny-Mietek 6 listopada 2017 21:31
6 listopada 2017 22:23

Wiec tak zrobil cyniczny Tusk. Najpierw mowil o reformach a potem padlo haslo "wez mnie bez reform!' czyli tzw. ciepla woda w kranie.

Wiec teraz Morawiecki junior te wode troszke podgrzal a jak komus malo to moze posluchac gawed i zapowiedzi Antoniego Macierewicza ktory ostro sie zabral do roboty i szybko przeksztalca Polske w potege militarna.

Czyli cyrk cynikow zastapiony zostal przez cyrk patriotyczny. Kopula namiotu ta sama tylko wewnatrz na arenie artysci juz inne numery pokazuja.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @stanislaw-orda 6 listopada 2017 20:54
7 listopada 2017 07:57

tutaj nie ma żadnego frontu są tylko iluzje, anie jeden obszar działań nie jest poddany skutecznej konfrontacji z patologią; diagnozy do d... to i wykonanie do d...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @betacool 6 listopada 2017 19:46
7 listopada 2017 07:59

a pytanie brzmi: kto dostarczał dane do raportu i w ramach jakich operacji? 

zaloguj się by móc komentować

betacool @qwerty 7 listopada 2017 07:59
7 listopada 2017 08:28

I o ten aneks jak opublikowany już zostanie, będzie można zapytać dokładnie tak samo,

Kto dostarczał dane i dlaczego u nikogo nawet czkawki nie wywołał.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 6 listopada 2017 22:17
7 listopada 2017 09:33

I nawet nie zmienili ilości mandatów w tzw. Sejmie, aby bodaj symbolicznie odróżnić się  od  PRL-owskiego, a dołożyli jeszcze 100 mandatów  w Senacie.

Za cudze i zagrabione  to na sporo ich stać.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @betacool 7 listopada 2017 08:28
7 listopada 2017 11:22

a po prawdzie to czym ma być lub czym jest aneks? praktycznie każde środowisko w RP zasługuje na aneksy [cz. I, II, ..] i wszystkie środowiska sa powiązane [personalnie, kapitalowo, organizacyjnie,..];-  a może aneksy dot.: sądownictwa, prokuratury, adwokatów, komorników, resortowych urzędników, ... i sankcja: rozwiązanie; w Gruzji po rozwiązaniu tamtejszego msw przez 6 m-cy nie było służb resortowych i jakoś Gruzja przeżyła

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować