-

slepamanka

Co obecnie rajcuje ministra Szczerskiego-widziane z USA

 

Wczorajsza  informacja  portalu wpolityce.pl

Szczerski:  Powiem wprost: jest wstydem miasta stołecznego Warszawy, że nie postawiono do tej pory ani pomnika swojemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, ani że nie doprowadzono do zbudowania pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, który jest pomnikiem ponadpolitycznym, po prostu ofiar. To wstyd dla miasta stołecznego Warszawy.

Zacznijmy  wobec  tego prostować informacje mojego ulubieńca, znacznie młodszego kolegę z naszej wspólnej Alma  Mater.Przede wszystkim pomnik ofiar katastrofy pod Smoleńskiem istnieje już na Powązkach, chyba że Krzysiu nie uważa Powązek za część Warszawy.

Wstydem i hańbą dla mnie osobiście byłoby, gdyby władze miasta wystawiły i  zafundowały pomnik Lechowi Kaczyńskiemu, człowiekowi, który nie wiadomo co robił przed 1989 rokiem dla wolnej Polski. Wiem, że w macierzystym Gdańsku nie robił nic konkretnego, szukałam świadków wśród dawnych działaczy „Solidarności” ale jakoś nikt go nie pamięta. I nagle jak grom z jasnego nieba, ten nieznany nikomu „działacz” znajduje się wśród wąskiej grupy osób spośród Solidarności w Magdalence, na tajnych rokowaniach z WSI z Kiszczakiem na czele, na których to zdecydowano o podziale Polski pomiędzy gangi partyjne z oficerami prowadzącymi na czele i jak wiemy i widzimy, ten podział istnieje do dziisiaj.

Nie chce mi się wyliczać wszystkich „zasług” obecnego santo subito PiS, ale wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem na „prośbę” nowojorskich rabinów, dzięki czemu obecny minister Jacek Czaputowicz może twierdzić, że miejscowych Żydów mordowali Polacy, zaś Niemcy mogli się temu tylko bezradnie przyglądać.

Jeszcze jedną wiekopomną zasługą było uroczyste podpisanie zrzeczenie się niepodległości Polski  na rzecz tworu o nazwie Unia Europejska. Pamiętam że omal nie doszło do mordobicia z innym „wybitnym  Polakiem” herr Tuskiem , kto z nich ma przejść do historii, jako podpisujący uroczystą rezygnację  z niepodległości Polski.

Prosiłabym więc o dopisywanie czytelników moich notek, kolejnych zasług dla których to polscy podatnicy mieliby fundować pomnik jednemu ze strażników Magdalenki.

Tak to minister Szczerski ujawnia, co obecnie nurtuje czy też rajcuje, młode pisowskie eliciarstwo z prezydentem Dudą na czele. Co tam roszczenia żydowskie na głupie 65 miliardów USD, jak żydowscy gangsterzy z Holocaust Industry chcą by im Polska magdalenkowa wypaciła na sam dobry początek, no to im trzeba wypłacić bez żadnego szemrania, niech sobie biorą, my mamy ważniejsze sprawy, jak chociażby pomnik naszego  santo subito.

Ja wcale nie żartuję, w takiej rzeczywistości żyje pisowskie eliciarstwo patriotycznie inaczej. Zawracamy ministrowi Szczerskiemu gitarę, czy obecny rząd wraz z prezydentem Dudą podejmuje  jakiekolwiek działania celem zablokowania ustawy Kongresu, wzywającej rząd USA do podjęcia działań w celu wyszabrowania kwoty 65 miliardów USD na początek, za bezspadkowe mienie pożydowskiie w Polsce , które zgodnie z prawem przechodzi na skarb państwa. Na odczepnego powie się pisowskiej gawiedzi, że się prowadzi intensywne rozmowy  z Departamentem Stanu  i to im nusi wystarczyć.

Jakby tego było mało, to jeszcze ta Polonia Amerykańska, której niedobitki psują sielankę i dialog dobrej zmianie, podnosząc zupełnie  niepotrzebny alarm, w  sprawie ustawy Kongresu, kołacząc do drzwi polskiego Konsulatu, który to zgodnie z instrukcją ministerstwa spraw zagraniczych, spuszcza  jej działaczy po brzytwie, o czym mówił pan Waldemar Biniecki w lokalnej audycji polonijnego radia, myśląc naiwnie, że to cośkolwiek naszych dyplomatów interesuje.

Po co psuć strategosowi nad strategosami jego igraszki z kotem, przecież czas jego jest bardzo cenny, zwłaszcza dla kota. Przedstawiciele Polonii nie rozumieją, że uruchamiają i budzą straszne demony antysemityzmu, więc lepej dla  zdrowia prezesa i jego kota zapłacić gangsterom żydowskim te głupie 65 miliardów USD, niiż być poosądzanym o antysemityzm. Kot prezesa  choruje , kiedy słyszy o polskim antysemityzmie wyssanym przez Polaków  z mlekiem matek Polek. Może jak już dostaną na początek te swoje 65 miliardów to ich poprosimy, być może odpalą parę groszy na pomnik naszego santo subito, by widział z góry jak realizujemy skrupulatnie jego testament.

 tagi: 65 miliardów usd 

slepamanka
13 lutego 2018 13:53
26     1525    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @slepamanka
13 lutego 2018 21:16

Pan Szczerski stara się odwrócić uwagę od spraw najważniejszych, które dotyczną akurat polityki zagranicznej a nie "polityki pomnikowej".

A tak na marginesie, ja jeszcze nie zapomniałam o zakazie budowy pomnika Pomordowanym Obozu KL Warschau, wydanym przez pewnego Prezydenta Warszawy. Podobno były już zebrane kamienie otoczaki - bo na tyle było stać fundatorów. Był list z wnioskiem i długa lista podpisów. Jak wiele osób było zranionych tym zakazem, szkoda mówić. 
Można raczej zapytać: a co zrobiono z tymi czerwonymi katami leżącymi na Powązkach? Czy nie należalo utworzyć innej narodowej Nekropolii dla Polaków, żeby nie było gorszącego wyrzucania z grobów z jednej strony i jeszcze bardziej gorszącego "leżenia katów na ofiarach'.
"Wykopki na Łączce" dokonywane wbrew wszystkim i wszystkiemu przez Profesora Szwagrzyka były wspierane głównie przez młodzież, którą dzisiaj stygmatyzuje się jako "naziści". Czy pan minister Szczerski pomagał może w tych jakże ważnych dla nas pracach???

zaloguj się by móc komentować

Caine @slepamanka
13 lutego 2018 22:45

Priviet.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 13 lutego 2018 21:16
13 lutego 2018 23:10

Pomnik miał stanąć na Placu Pawełka w Warszawie. Prawdziwy projekt pomnika ma realistczna, godną formę z krzyżem i elementami religijnymi. Otoczaki są zamiast. Ludzie  od lat modlą się w intencji upamiętnienia ofiar KL Warszau, a po Mszy Świętej we wrześniu, przynoszą na Plac Pawełka nowe kamienie. 

zaloguj się by móc komentować
Szczodrocha33 @pink-panther 13 lutego 2018 21:16
14 lutego 2018 01:27

Nie wiem czy minister Szczerski pomagal w tych pracach. Ale wiem ze byli tacy co mowili z niesmakiem : "dajmy juz spokoj z tymi wykopkami!"

To sa ludzie pozbawieni duszy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Rozalia 13 lutego 2018 23:10
14 lutego 2018 10:16

Dzięki za info.  Pamiętam jakąś książkę i dużą akcję kół Radia Maryja.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 14 lutego 2018 01:27
14 lutego 2018 10:18

Pamiętam te potworne biurokratyczne "zakazy", te różne "blokady". Nie było żadnego wsparcia a  przeciwnie jakieś problemy z budżetem IPN.  Za to dla PISF na "Pokłosie" nigdy nie brakowało.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 14 lutego 2018 10:16
14 lutego 2018 12:25

Była książka,  była duża  i długotrwała akcja kół Radia Maryja i pojawiające się systematycznie audycje z udziałem sędzi Marii Trzcińskiej. Kiedy sędzia Trzcińskia udowodniła ponad wszelką wątpliwość złowroga rolę KL Warszau, w muzeum Powstania Warszawskiego miała się odbyć na ten temat otwarta dyskusja, jednak ktoś silny w ostatniej chwili przeszkodził. Spotkanie odwołano. Natomiast do akcji wkroczył historyk Bogusław Kopka, który w zakłamanej książczynie pomniejszyl ilość ofiar,  a KL Warszau przedstawił jako Obóz Pracy. Oczywiście jego nowoczesna hagada natychmiast obalila żmudne i rzelelne badania sędzi Trzcińskiej.

Sędzia Trzcińska zmarła w tajemniczych okolicznościach. Jej zwłoki odnaleziono w pustym domu po długim czasie.  Jednak i tego było mało, podobno zwłoki trzymano długo  na Oczki. Piszę podobno, bo zanim przeczytałam link, który zamieszczę poniżej, miałam informacje że jej zwłoki odnaleziono w domu po ok trzech miesiącach. Sąsiedzi nie byli zdziwieni jej nieobecnościa, bo uważali,  że wyjechała. 

http://solidarni2010.pl/2823-dlaczego-sp-sedzia-maria-trzcinska-przez-3-miesiace-nie-mogla-byc-pochowana.html

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @pink-panther 13 lutego 2018 21:16
14 lutego 2018 14:21

To że akurat Szczerski robi co może, co mu każą, to  mnie specjalnie nie zaskakuje.  Śledziłam jego wypowiedzi, kiedy został zrobiony zamach stanu na Ukrainie, wszystkie świadczyły jakby to był klasyczny przypadek banderowskiej agentury w Polsce. Decydującym momentem dla jego kariery był udział w półrocznym szkoleniu w USA. Potem jego kariera potoczyła się gładko.

W sprawie KL  Warschau to musimy pamiętać, że nie może być dwóch holocaustów w tym samym czasie. Tylko Żydzi ginęli masowo zabjani przez beznarodowych nazistów, a ci beznarodowi naziści znajdowali się tylko na terenie Polski w czasie WW2. Rozdmuvchiwanie sprawy, a zwłaszcza wystawienie szykownego pomnika w widocznym miejscu przeczyłoby prawdzie o wyjątkowąści Holocaustu. 

Nasze magdalenkowe eliciarstwo w sprawie KL Warschau zachowało się właściwie, robiąc laskę za darmochę kto im pokazał właściwe kwity. Nie wiem jakie było stanowisko ówczesnego prezydenta Kaczyńskiego w tej sprawie, jako prezydenta Warszawy, a później Polski.

Pozdrawiam. 

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Caine 13 lutego 2018 22:45
14 lutego 2018 14:21

Jednak swój swego zawsze rozpozna.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Rozalia 13 lutego 2018 23:51
14 lutego 2018 14:24

A to też pamiętam doskonale, był to światowy skandal.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Rozalia 14 lutego 2018 12:25
14 lutego 2018 14:27

Czy jest jakaś rzetelna książka o KL Warschau?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @slepamanka 14 lutego 2018 14:27
14 lutego 2018 14:49

Książki o KL Warchau Książka sędzi Marii Trzcińskiej na pewno jest wiarygodna.

Jeśli chodzi o ten obóz, powodem zamilczenia jest również fakt że po 1945 roku jego działanie było jeszcze długo kontynuowane. Ślady kaźni zacierano dopiero w 1996 roku.

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @slepamanka
14 lutego 2018 14:53

<<...Lechowi Kaczyńskiemu, człowiekowi, który nie wiadomo co robił przed 1989 rokiem dla wolnej Polski. Wiem, że w macierzystym Gdańsku nie robił nic konkretnego, szukałam świadków wśród dawnych działaczy „Solidarności” ale jakoś nikt go nie pamięta.>>

Mogłabyś się zapytać kogoś innego niż Wałęse lub Borusewicza co on tam robił.

Wyglada na to że masz zbyt mało lat by wiedzieć że to on  zatrzymał czołgi ruskie atakujące Gruzję.

No zlazło się tutaj "patriotyczne kółko żalu za minionymi rządami".

I schowaj to hasło że widziane z USA, piwnica na Greenponcie to nie  całe USA.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @jasiekZusa 14 lutego 2018 14:53
14 lutego 2018 15:13

Minione rządy nie różniły się na gorsze od aktualnych, szczegónie teraz, kiedy ster rządu przejął w ręce Morawiecki.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @slepamanka
14 lutego 2018 16:07

Jeszcze jedna zasługa santo subito i "wspaniałej pierwszej damy".

http://natemat.pl/176135,pis-ma-gdzies-pamiec-o-marii-kaczynskiej-zobaczcie-co-byla-pierwsza-dama-sadzila-o-zaostrzaniu-prawa-antyaborcyjnego

Od tamtej pory w szpitalach codziennie legalnie zabija się co najmniej troje dzieci, w Polsce rozwinęło się zagłębie in vitro,  a ojciec Premiera, Kornel Morawiecki włączył do debaty publicznej temat eutanazji. Nie wiem jak jest teraz,  ale trzy lata temu NFZ procedurę aborcji wycenial na 1.500 zł. Tyle z pieniędzy podatników na początek,  bo dalej są trudne do wyliczenia koszty komplikacji.

 

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @Rozalia 14 lutego 2018 15:13
14 lutego 2018 16:18

Absolutnie się nie zgadzam, dlatego też mam bardzo mała nadzieję że możemy "pogadać", ale spróbuję...

Jak bardzo jeszcze słabym państwem jesteśmy mozna sobie wyobrazić słuchając wykładow prof. A. Nowaka o odzyskiwaniu niepodległosci, niewiele się zmieniło, tymbardziej że poprzednicy faktycznie zamienili to w kamieni kupe.

No to, by Polska stała sie wpełni niezależna i silna nie chce się zgodzić wiele grup interesów, a wątpię czy my, prosci wiemy dokładnie kto i jak ale możemy, i powinniśmy sobie z tego zdawać sprawę. 

Drugie co powinniśmy, to zaufać panu Prezesowi że on zna, przynajmniej większość tych złych sił.

  Pani Szydło zrobiła piękną pracę w Polsce,Duda i Morawiecki mają walczyć z wrogiem(wrogami) zewnętrznym. A my powinniśmy się zjednoczyć.

Oczywiście, nie zaprzestać KRYTYKI KONSTRUKTYWNEJ, tam, gdzie napewno wiemy co mówimy bo znamy temat do bólu. Demaskować ukrytych wrogów, świadomych lub nie. Jak naprzykład Braun albo Gadowski, Ziemkiewicz, być może Gliński.

Prezydent RP jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, nie może być sytuacja że byle minister nie będzie wsółpracował z nim. Dlatego go pogonił, i bardzo dobrze. Ja głosowałem bezpośrednio na Dudę nie na Macierewicza, glosowałem tez na Kaczyńskiego i ufam mu że jego roszady są optymalne.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @jasiekZusa 14 lutego 2018 16:18
14 lutego 2018 16:54

Kaczyńskiemu przestałam ufać,  a Dudzie nie ufałam nigdy. Poprzednicy mnie nie zdradzili, bo nie ufałam im jak wściekłym psom, a tym z początku ufałam, tzn. za "pierwszego Kaczyńskiego" ufałam i jeszcze przez parę lat. 

Wcale nie zamierzam się spierać,  po prostu mamy inne opinie lub inne doświadczenia. Tymczasem nie do zmiany. 

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @Rozalia 14 lutego 2018 12:25
14 lutego 2018 19:53

Tak, bardzo podejżana sprawa, napewno Jarosław Kaczyński rozkazał Dudzie by ten użył Solocha do zamordowania jej.

Wydaje mi się że Gadowski ma już to udokumentowane ale boi się to opublikować, bo obecna władza zlikwiduje go.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 14 lutego 2018 16:07
14 lutego 2018 19:59

To prawdopodobnie za te postawe - swojego czasu - sp. prezydentowej Kaczynskiej wylapalo sie te "czarownice" od Ojca Rydzyka... i dzis okazuje sie, ze jednak slusznie... zreszta jak zestawi sie te "moralnosc" dzis widoczna w prowadzeniu sie jedynej corki Marty, nie majacej "szczescia" do panow, a zachwalajacej jedzenie robali... albo nadzwyczajna wrazliwosc jej stryja JK na los zwierzatek futerkowych...

... to w sumie slusznie, ze PiS ma gdzies jej pamiec.  O reszcie tych dziun w tym gapol'owych Kani  czy  Lichockiej - to nie ma co o tym dziadostwie wspominac  !!!  

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @jasiekZusa 14 lutego 2018 19:53
14 lutego 2018 21:12

Bardzo śmieszne.

 Nie peszą mnie pseudoironiczne zaczepki, szkoda fatygi.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Rozalia 14 lutego 2018 14:49
15 lutego 2018 04:37

Komunistom było nie w smak przypominnać o KL Warschau, dlatego że oni sami tam mordowali patriotów polskich, zaś po 1989 roku było nie w smak dlatego magdalenkowym elitom, że tymi komunistami którzy mordowali byli pewnie żydowscy kaci.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @jasiekZusa 14 lutego 2018 14:53
15 lutego 2018 04:45

Biorąc pod uwagę fakt, że Lech Kaczyński uczestniczył w magdalenkowej zmowie, więc Rosjanie nie chcieli zabijać swojego człowieka na tak eksponowanym stanowisku. Nie pytałam Wałęsy ani Borusewicza. Pytałam dawnych działaczy gdańskiej Solidarności i okazało się że nikt go nie znał przed 1989 rokiem.Nie mieszkam na Greenponcie, tylko w dobrej dzielnicy Chicago.

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @Rozalia 14 lutego 2018 16:07
15 lutego 2018 04:50

Ja dodaabym jeszcze jedno wybitne osiągnięcie Lecha Kaczynskiego, uwalenie ustawy lustracyjnej, która moim zdaniem jest kamieniem węgielnym do wyjścia Polski z PRL. Pamiętam to  tłumaczenie się przed Polakami, to było coś obrzydliwego. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować